Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Daca divortul si custodia se face intr un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Daca divortul si custodia se face intr un oras unde ...

Buna seara. Daca divortul si custodia se face intr un oras unde ambii soti au locuit si numai locuiesc(mama dupa divort e intr-un oras si tatal in alt oras) dupa ce se termina divortul.si se stabileste ca copilul sa stea la mama si mama locuieste in alt oras avand in zona ei tribunal. In caz de neplata pensiei alimentare se poate muta la tribunalul din orasul mamei?
Cristinutza30, utilizator
Prin hotararea de la divort se va stabili plata pensiei.

Daca nu se da curs obligatiei puteti apela la executor judecatoresc din localitatea dvs.

Daca ulterior doriti marirea pensiei, noul dosar se va introduce la instanta de la domiciliul creditorului, adica al minorului.