Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se mai poate cere daune morale in recurs? Eu sunt ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se mai poate cere daune morale in recurs? Eu sunt Intimat Reclamant ...

Se mai poate cere daune morale in recurs? Eu sunt Intimat Reclamant intr-un dosar unde partea Apelanta Parat a facut apel pentru o dauna morala date de prima instanta Judecatoria. Apelul a fost ca nefondat dar a facut recurs, intrebare mea este se mai poate adauga daune morale in acest recurs care nu este facut de mine deoarece este un stres. Va multumesc anticipat!
Nu se poate schimba cadrul actiunii in caile de atac. prin urmare o cerere noua formulata direct in recurs este inadmisibila.

Puteti insa solicita pe cale separata printr o noua actiune.
Am inteles, multumesc!