Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buletin expirat. Dețin contract casa , certificat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buletin expirat. Dețin contract casa , certificat deces original ...

Buletin expirat. Dețin contract casa , certificat deces original (tata) certificat de naștere ( al meu) . Mi se cere Cererea de luare în spațiu care nu o pot dobandi de la mama. Deasemenea dezbaterea de moștenire nu e facuta tot din aceasta cauza. În curand voi ramane fara acte eventual decat buletin provizoiu mereu. Este vreo modalitate de a scoate un buletin normal fara aceasta incredibila Cerere de luare in spatiu?? Binenteles pe adresa pe care stau .
Faceti- va buletin provuzoriu si dezbateti succesiunea, apoi va faceti buletin.
De ce "incredibila"?
Vi se pare normal ca un cetățean sa își stabilească domiciliul la o adresa, fără acordul proprietarului?