avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua , suntem doi copii la părinți , sora si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua , suntem doi copii la părinți , sora si frate , ...

Bună ziua , suntem doi copii la părinți , sora si frate , mama a vîndut casa nepoatei sale după fiica sa , vînzare cumpărare cu uzufruct viager , nepoata fiind minora astfel reprezentând o soră mea ca mama , acum nepoata a devenit adult are vîrsta de 22 ani și este cu drepturi depline că proprietară de drept , sora mea mama nepoatei mai are dreptul la bunul imobiliar fiind în viață încă si mama fostă proprietar ? Aștept răspunsul de la d vs . Cu mult respect Marin Despinoiu
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 14:13, 19 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu are nici un drept.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara, mama mea a vândut casa nepoatei sale după fiica ... Marin Despinoiu Marin Despinoiu Bună seara , mama mea a vîndut casa nepoatei sale după fiica sa , uzufruct viager , dar nepoata fiind minora si reprezentând o soră mea mama minorei , ... (vezi toată discuția)
Moștenire cu condiții, donatie sau..? Ppopescuion Ppopescuion Bună ziua, Suntem 3 frați, iar parintii noștri vor sa ii lase casa unei nepoate. Eu și fratele meu avem casele noastre iar sora este plecata de ... (vezi toată discuția)
Uzufruct viager - casa cumparata afi(icral) Claudiudaminoiu Claudiudaminoiu Buna ziua. As dori sa știu dacă asupra unei case cumpărate de la AFI, fostul Icral, anul acesta și pe care după lege nu ai voie sa o vinzi timp de 10 ani ... (vezi toată discuția)