Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua , suntem doi copii la părinți , sora si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua , suntem doi copii la părinți , sora si frate , ...

Bună ziua , suntem doi copii la părinți , sora si frate , mama a vîndut casa nepoatei sale după fiica sa , vînzare cumpărare cu uzufruct viager , nepoata fiind minora astfel reprezentând o soră mea ca mama , acum nepoata a devenit adult are vîrsta de 22 ani și este cu drepturi depline că proprietară de drept , sora mea mama nepoatei mai are dreptul la bunul imobiliar fiind în viață încă si mama fostă proprietar ? Aștept răspunsul de la d vs . Cu mult respect Marin Despinoiu
Nu are nici un drept.