Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Decizie privind compensarea obligațiilor.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Decizie privind compensarea obligațiilor.

Buna! Ce înseamnă decizie privind compensarea obligațiilor datorate la bugetul local?
george-neagu, moderator
Buna ziua, probabil aveati si dvs datorii la anaf si avea si anaf sa va restituie anumite sume. S-a facut o regularizare a acestora prin acoperirea pasivului cu activul si a rezultat o diferenta.
Este vorba de bugetul local, dar esența este aceeași.