avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 366 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Decizie privind compensarea obligațiilor.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Decizie privind compensarea obligațiilor.

Buna! Ce înseamnă decizie privind compensarea obligațiilor datorate la bugetul local?
Ultima modificare: Joi, 1 Septembrie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:18, 31 August 2022
Buna ziua, probabil aveati si dvs datorii la anaf si avea si anaf sa va restituie anumite sume. S-a facut o regularizare a acestora prin acoperirea pasivului cu activul si a rezultat o diferenta.
Este vorba de bugetul local, dar esența este aceeași.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenţe de contribuţii rezultate din regularizarea anuală diferente stabilite in minus bogdanCatalin88 bogdanCatalin88 Buna ziua, Am primit in Spatiul Privat Virtual (platforma ANAF) doua documente in format PDF. 1. DECIZIE DE IMPUNERE ANUALA pentru stabilirea ... (vezi toată discuția)
Regularizare impozit nachidil nachidil Am un contract de cedarea folosintei bunurilor. Astazi am primit pe contul anaf decizie de regularizare impozit pe 2016. Impozit pe venitul net anual ... (vezi toată discuția)
Arenda - decizie impunere anuala anaf 2016 in 2018? cyan cyan Impreuna cu fratele meu avem un teren agricol mostenit de la tatal nostru si pe care l-am dat in arenda, nu ne putem ocupa de el intrucat avem domiciliul in ... (vezi toată discuția)