Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Taxe PFA 2023
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Taxe PFA 2023

Buna ziua. Am o nelamurire in legatura cu taxele datorate de un PFA cu noile legi aplicabile din 2023. In cazut in care nu depasesc baza de cele 12 salarii minime, platesc CASS raportat la 6 salarii minime dar CAS-ul nu este obligatoriu? Decat daca se depasesc 12 salarii minime?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Da e corect , daca nu aveti peste 12 salarii minime nu datorati CAS