Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozit microintreprindere fara salariati
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozit microintreprindere fara salariati

Buna ziua,
In cazul unei microintreprinderi cu 3% pentru a ramane la cota de impozitare de 1% trabuie sa am un angajat cu norma de 8 ore sau este suficient un pensionar angajat cu 2 ore?
Multumesc
Trebuie o norma intreaga sau doi angajati cu 4 ore , 4 cu 2 ore ....etc , astfel sa se cumuleze din toate contractele o norma intreaga.