avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am solicitat amânarea ratei conform OUG 90/2022 dar ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am solicitat amânarea ratei conform OUG 90/2022 dar am fost ...

Am solicitat amânarea ratei conform OUG 90/2022 dar am fost respins pentru o întârziere de 2 zile la plata rate , nu trebuia întârziere de 30 zile sa figurez in Biroul de credit , sau nu contează nr se zile ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:33, 10 Septembrie 2022
Nu conteaza nr de zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scoatere din biroul de credit alexandrak alexandrak Buna ziua, am avut o datorie la un IFN ( Provident) mai mare de 90 de zile, datorata unui impas financiar. Am ramas doar cu un singur venit in familie si desi ... (vezi toată discuția)
Birou de credit ElenaEne96 ElenaEne96 Buna seara , am si eu o intrebare .. am avu un imprumut la o institutie nebancara .. am avut intarziere la plaata ratelor si am fost bagata in birou de credit ... (vezi toată discuția)
Rate achitate la zi, banca le vede restante, raportare in biroul credite distroe distroe Buna ziua. Avem un credit de nevoi personale fara ipoteca, in euro, la care am achitat rata luna de luna fara intarzieri mai mari de cateva zile. La una din ... (vezi toată discuția)