Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Firma nu are angajați in mod constant
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Firma nu are angajați in mod constant

Bună ziua,

Dacă am un singur angajat timp de 2 luni, apoi pleacă, eu plătesc impozit de 1% pentru anul în curs pe acea perioadă de 2 luni, rămânând ca pentru restul de 10 luni să plătesc 3%? Sau cum se impozitează S.R.L.-urile în contextul în care firma nu are angajați în mod constant?

Mulțumesc mult!
george-neagu, moderator
Înțeleg că în ianuarie și februarie ați avut salariați iar în restul anului, nu. În acest caz plătiți 3% tot anul.