Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua! Am și eu o pb .I-am împrumutat masina ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua! Am și eu o pb .I-am împrumutat masina unei cunoștințe ...

Bună ziua!
Am și eu o pb .I-am împrumutat masina unei cunoștințe pt a desfășura activități de Uber ,iar în urma cu 2 luni ,acesta a făcut accident intr-o intersecție,rezultând pabuge materiale,respectiv masina mea ,cât și cea lovita.Nu aveam contract de inchiriere masina cu el.La momentul respectiv aceasta cunostinta si-a luat angajamentul ca va plăti paguba,însă după o luna acesta nu a mai recunoscut nimic și eu am rămas cu o paguba de 8000 ron,reparația mașinii.Procesul verbal întocmit de catre agentul constatator arata clar ca el era la volan și el e vinovat de accident.As mai putea recupera paguba ,dacă îl acționez în instanta?
Cu mulțumiri!
Anabela Arsenie
Buna ziua!
Dupa parerea mea,cu procesul verbal ca dovada,sigur ca veti castiga procesul.
In baza procesului verba; incheiat de catre agentul constatator la data evenimentului,aveti castig de cauza in instanta de judecata
Succes !
Mulțumesc mult!Doamne ajuta!

ynocentta a scris:

In baza procesului verba; incheiat de catre agentul constatator la data evenimentului,aveti castig de cauza in instanta de judecata
Succes !

Mulțumesc din suflet!

ynocentta a scris:

In baza procesului verba; incheiat de catre agentul constatator la data evenimentului,aveti castig de cauza in instanta de judecata
Succes !