Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Locuiesc impreuna cu sotul intr-un imobil ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Locuiesc impreuna cu sotul intr-un imobil proprietatea ...

Buna ziua,
Locuiesc impreuna cu sotul intr-un imobil proprietatea mamei in trei camere, iar mama impreuna cu sora mea in alte doua camere. Avem un contoar comun pentru gazele naturale consumate. Incepand cu luna iunie si pana acum la sfarsitul lunii septembrie nu m-am atins de aragaz, nu am facut nici macar un ceai, iar sotul meu a fost plecat si a venit o data pe saptamana acasa si a doar stat acasa doar cateva ore. Sora mea mi-a impus sa platesc jumatate din factura de gaze si am facut-o cu toate ca nu am consumat. Dar acum deja ea a inceput sa faca focul in soba si eu tot nu folosesc cum pot sa fac sa obtin fie contoar separat de gaze care sa-mi inregistreze consumul propriu fie sa nu mai platesc ce nu consum. Cum pot sa o anunt ca refuz sa mai platesc ce nu consum? Mentionez ca este si foarte violenta si verbal si fizic.
Ce ma sfatuiti? Mama deja are 91 de ani si nu mai judeca normal si nu am cum sa-i cer ajutorul.
Multumesc
Cautati o firma care face montaje si va lamuresc ei.