avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNA ZIUA! TATAL MEU A DECEDAT IN LUNA SEPTEMBRIE,IAR ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNA ZIUA! TATAL MEU A DECEDAT IN LUNA SEPTEMBRIE,IAR IN LUNA ...

BUNA ZIUA!
TATAL MEU A DECEDAT IN LUNA SEPTEMBRIE,IAR IN LUNA MARTIE A DAT IN ARENDA PE O PERIOADA DE 10 ANI UN TEREN,DE LA CARE A PRIMIT DOAR O PARTE DIN SUMA STABILITA ,EL A FOST DIVORTAT ,CUM POT INTRA IN POSESIA ACESTUI TEREN SI DACA POT CONTESTA ACEL ACT DE ARENDA.
VA MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 18:00, 26 Septembrie 2022
Dezbateti succesiunea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept asupra unui teren ContSters175859 ContSters175859 Buna seara. . .Locuiesc in Baia Mare. Tatal meu, fiind despartit de mama, a locuit in Galati, unde a si decedat in 1999. Inainte de deces, a donat toate ... (vezi toată discuția)
Uzucapiune sau ce alt mod de dobândire a cotei părți de coproprietate? Alexandreevici Alexandreevici Uzucapiune sau ce alt mod de dobândire a cotei părți de coproprietate? Bună ziua! Tată și fiu moștenesc în baza unui testament de la un bunic ... (vezi toată discuția)
Succesiune irroha irroha Buna ziua .Am si eu 2 probleme. 1)Prin \'78 a murit tatal meu care avea un teren pe care a ridicat o constructie iar prima sotie a tatalui meu impreuna cu ... (vezi toată discuția)