Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general In anul 2021 se inchid prin contul 1174 conturile 444 ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

In anul 2021 se inchid prin contul 1174 conturile 444 si 431.

In anul 2021 se inchid prin contul 1174 “Rezultatul reportat provenit din corectarea erorilor contabile” contul 444 si 431 din 2018. Se solicita si obtine un certificat de atestare fiscala (la 31,12,2021) din care rezulta ca institutia nu are debite la bugetul de stat.
Cu toate acestea, un control al auditului, dupa ce are la dispozitie aceste documente (certificatul si fisele de cont analitic) nu este multumit, cerand justificari. Ce se poate face ?
george-neagu, moderator