Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Sunt studenta in anul 1 la postliceala, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Sunt studenta in anul 1 la postliceala, terminand ...

Buna ziua. Sunt studenta in anul 1 la postliceala, terminand liceul in 2021. In luna iunie a anului curent, am ramas insarcinata, afland asta dupa inceperea scolii
Intrebarea mea este daca pot beneficia de CCC sau somaj, pentru cresterea copilului si daca pot continua cursurile de unde am ramas dupa nastere
Anamaria2094, utilizator
Postliceala e la zi?

Cornel Vasile a scris:

Postliceala e la zi?

Da, este la zi
Atunci puteți beneficia de indemnizatia pentru CCC.