Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Artificii zone rezidentiale
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Artificii zone rezidentiale

Locuiesc intr-o zona rezidentiala iar in apropriere exista un local unde se organizeaza nunti si alte evenimente.
Aproape la fiecare nunta intre orele 23-24 sunt organizate focuri de artificii.
Copiii sar din pat, cainii incep sa latre.
Exista reglementata aceasta activitate?
Cui sa ma adresez si pe baza carei legi?
Multumesc!
Vedeti Legea nr. 61/ 1991 republicata, privind linistea si ordinea publica, art.2 pct.25-27
Gasiti legea aici: [ link extern ]
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca