Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara! Dacă sunt proprietarul unui apartament ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara! Dacă sunt proprietarul unui apartament și nu dețin ...

Bună seara! Dacă sunt proprietarul unui apartament și nu dețin niciun auto am dreptul la un loc de parcare?Va mulțumesc anticipat!
In principiu nu :
1. Locul de parcare intr-un complex rezidential este proprietate individuala.
2. Daca locul este pe domeniul public regulamentele primariilor prevad, in principiu, ca trebuie sa aveti un autovehicul pentru care sa platiti impozit, la primarie, pentru atribuirea unui astfel de loc.
Daca nu detineti bun mobil,pe cale de consecinta nu intruniti conditiile impuse pentru alocare loc parcare