Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara! Vecinul meu și-a pus contoarele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara! Vecinul meu și-a pus contoarele electrice ...

Bună seara!Doresc să mă ajutați cu un sfat..Vecinul meu și-a pus contoarele electrice două la număr,pe gardul meu ocupându mi 60 cm din el.Nu vrea sa le mute,spunând că acolo a hotărât enel să le pună.Intrebarea mea este daca e legal,deoarece eu nu mai pot face nimic pe acea parte;bici macar sa ni repar gardul sau o poarta,având deschidere mica,și ce pot face s scap de ele,căci cei de la enel telefonic mi au spus că nu e legal,dar trăim în România,as spune eu...
Buna ziua!
Faceti o cerere scrisa la Enel si explicati situatia.Logic ar fi sa mute contoarele.Mai ales ca telefonic au spus ca nu este legal sa fie montate pe gardul dvs.Cereti si un numar de inregistrare si vedeti cum decurge situatia.