Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, angajata care a beneficiat de concediu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, angajata care a beneficiat de concediu pentru îngrijirea ...

Buna seara, angajata care a beneficiat de concediu pentru îngrijirea copilului bolnav în vârstă de până la șapte ani, constituie vechime in munca?multumesc.
Concediu pentru îngrijirea copilului bolnav în vârstă de până la șapte ani, este luat în calcul atunci când se stabilesc drepturile de pensie, potrivit legislației în vigoare.