Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Am o problemă privind un formular tipizat.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Am o problemă privind un formular tipizat.

Bună ziua!
Am o problemă privind un formular utilizat la recepția mijloacelor fixe din unitatea unde lucrez. Acesta conține numele tuturor celor care formează comisia de recepție și care nu au înlocuitori, comisia urmând să funcționeze cu cei prezenți.
Doamna care întocmește documentul (?eh, ... comisia de recepție îl semnează) a făcut un tabel cu membri ei și trece și persoanele care lipsesc, completând în loc de semnătură: CO, CM... . Eu am replicat că nu poate fi în regulă și să treacă doar membri prezenți și care participă efectiv la recepție. Nu a vrut și am aprobarea conducătorului unității pe documentul respectiv. Eu, ca persoană care trebuie să înregistrez intrarea mijlocului fix, consider că este răspunderea comisiei. Vreau să știu dacă se încalcă vreo reglementare legală?
Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
george-neagu, moderator