avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... duplicat contract vanzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

duplicat contract vanzare

se poate obtine un duplicat la contractul de vanzare al unui imobil,la notar? se poate face vanzarea imobilului cu duplicatul de la notar?
cel emis de notar nu l mai avem.
multumesc!
Cel mai recent răspuns: leonardy44 , utilizator 19:07, 14 Octombrie 2022
Da, se poate.
se poate obtine duplicatul de la notar.
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am pierdut originalul titlului de proprietate pe apartament ... Roshe35 Roshe35 Buna ziua, Am pierdut originalul titlului de proprietate pe apartament si nu am copie. Deci, nu stiu numarul de inregistrare si data exacta cu care a fost ... (vezi toată discuția)
Buna ziua/seara! tocmai ce am intocmit recent contractul de vanzare-cumparare ... Robert212 Robert212 Buna ziua/seara! Tocmai ce am intocmit recent contractul de vanzare-cumparare asupra unui imobil. Toate actele sunt la zi, apartamentul a fost achizitionat ... (vezi toată discuția)
Cum se poate face o cerere pt eliberarea unui act de proprietate ... silviu39 silviu39 cum se poate face o cerere pt eliberarea unui act de proprietate (unde locuiesc) - acesta fiind pierdut, iar properitarul (mama) decedata? la fel si pt ... (vezi toată discuția)