avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua! Va rog sa-mi dați un răspuns ...Am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua! Va rog sa-mi dați un răspuns ...Am făcut contestatie ...

Bună ziua! Va rog sa-mi dați un răspuns ...Am făcut contestatie la o proprire salariul și am depus în luna septembrie toate actele doveditoare la contestatie precum ca în acea perioada eu am plătit o parte din pensia alimentara a copilului ,..astăzi am primit o comunicare de la judecatorie, prin care are ca nota :cu mențiunea de a depune actul de executare pe care îl contesta .Nu înțeleg ce acte ar trebui sa m-ai depun odată ce eu am depus tot în momentul în care am depus contestația.Ce trebuie sa fac?!ajutați-mă cu un răspuns!
Cel mai recent răspuns: Astancai Pusa , utilizator 16:50, 6 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Suspendarea popririi salariului si a conturilor bancare nu se face prin atacarea deciziei primei instanțe cu apel.
V-am mai spus mai sus că treabuia cerută și suspendarea executării, si să plătiți o cauțiune.

La acțiunea de APEL nu puteți cere ce nu ați cerut la prima instanță.
Se vede că aveți nevoie de un avocat care să vă ghideze și să vă consilieze.
Ultima modificare: Joi, 6 Octombrie 2022
Dapix, utilizator
Mulțumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. dacă am pe rolul instanței o contestație la executare ... Gabriel Holt Gabriel Holt Bună ziua. Dacă am pe rolul instanței o contestație la executare silita atunci un certificat de grefă depus la angajator este suficient pentru a nu îmi ... (vezi toată discuția)
Contestatie executare silita Eka2015 Eka2015 Buna ziua! Ma judec cu o banca, pe clauze comisioane abuzive, care pe timpul procesului a cesionat contractul de credit. Firma, care a preluat contractul, a ... (vezi toată discuția)
Executare, geo-vem geo-vem Am luat credit de la o banca insumand suma 9400 lei printr-un card ,nu lam mai platit nemaiavand bani de rata,mi sa comunicat poprirea pe salar si platesc de ... (vezi toată discuția)