avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ...va rog frumos ...am o intreb ce acte trebuie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ...va rog frumos ...am o intreb ce acte trebuie sa depun in ...

Buna ...va rog frumos ...am o intreb ce acte treb sa depun in Romania daca mam maritat k un Italian ....multumesc
Cel mai recent răspuns: Georgiana Ciocoveanu , Avocat 11:28, 6 Octombrie 2022
Buna ziua,

Va trebui sa inscrieti casatoria din Italia in registrele de stare civila din Romania si sa obtineti Certificat de casatorie romanesc.

Poate va ajuta link-ul de mai jos.

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatoria cu cetatean non-ue missuri missuri Buna seara!ma numesc andreea si am o intrebare,la care sper sa primesc un raspuns.sunt casatorita in italia cu un cetatean din maroc.as dori sa stiu ce ... (vezi toată discuția)
Scaderea (expirarea) cartii de identitate in italia nadia34mandea nadia34mandea buna seara tuturor avocatilor si multumesc anticipat pt raspunsuri.imi scade cartea de identitate dar am o problema.eu m-am casatorit in italia ,in romania eu ... (vezi toată discuția)
Dubla cetatenie (romana si italiana) pentru nou nascut neagoe82 neagoe82 Buna ziua asi dori informati in privina dobandirii cetateniei duble a ficei mele . Eu am dubla cetatenie romana-italiana , sunt casatorita cu un italian iar ... (vezi toată discuția)