Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general O firma de leasing operational poate avea perioade ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

O firma de leasing operational poate avea perioade diferite de amortizare?

O firma de leasing operational poate avea perioade diferite de amortizare pentru autoturismele din flota, respectiv pastrarea perioadei de amortizare de 4 ani pentru cele existente la 31.12.2022 si trecerea la o perioada de amortizare de 6 ani pentru cele care vor fi achizitionate incepand cu data de 01.01.2023?
george-neagu, moderator