Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Cum recuperam banii de la BLUE AIR? Mi-au anulat ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Cum recuperam banii de la BLUE AIR? Mi-au anulat zborul, insa ...

Cum recuperam banii de la BLUE AIR?
Mi-au anulat zborul, insa nu mi-au dat banii inapoi.
Am sesizat ANPC si mi-au raspuns ca i-au amendat, obligat sa restituie, dar sa ii dam in judecata.
Eu am de recuperat 50 euro :)
Desigur, pot introduce o cerere de valoare redusa... dar nu se organizeaza oare vreun fel de actiune colectiva, la care sa intervin?
Acțiunile colective sunt vise, și,- au demonstrat inutilitatea de multe ori ,proceduri greoaie etc.Daca a întrat în insolventa va înscrieți la masa credala cu speranța la Sf așteaptă.,alta varianta nu mai exista.O teapa pur românească pt ca tot se plângeau unii ca s a prăbușit o firma serioasa...