Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestatie a certificatului de incadrare in grad de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestatie a certificatului de incadrare in grad de handicap

Buna ziua! Pentru a contesta un certificat de incadrare in grad de handicap este nevoie de avocat? Daca da, as dori, va rog, o recomandare pentru orasul Galati. As dori pe cineva care a mai avut cazuri de genul acesta, ca sa ma sfatuiasca cum trebuie sa procedez, care sunt pasii de urmat si daca se merita sa fac contestatie. Multumesc frumos!
Buna ziua!
Pe forum nu se fac recomandari.Puteti alege un avocat din lista consultantilor sau cautati un avocat din orasul dvs.
Ma scuzati, aveti dreptate, nu mi-am dat seama. Imi puteti spune atunci ce specialitate trebuie sa aiba avocatul care se ocupa cu astfel de cazuri? Multumesc!

Alexandrarares a scris:

Buna ziua!
Pe forum nu se fac recomandari.Puteti alege un avocat din lista consultantilor sau cautati un avocat din orasul dvs.

Contencios administrativ!. Dacă ar avea și ceva cunoștințe în legislația de încadrare a unei persoane într-un grad de handicap ( legea 448/2006 ) ar fi minunat!