Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Granituirea proprietatii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Granituirea proprietatii Buna seara! Am o proprietate in rural si gardul despartitor al ...

Buna seara!
Am o proprietate in rural si gardul despartitor al proprietatilor este realizat din plasa de peste 50 ani.
Unul dintre vecinii mei nu doreste sa participe in cota egala la refacerea gardului despartitor invocand ca nu are bani si ca nu-l intereseaza dar nici nu imi da voie sa curat terenul de copacii crescuti pe hotar si cei ce se afla la mai putin de 2m de hotar.
Cum pot proceda pentru a-l determina sa permita accesul muncitorilor si utilajelor pentru indepartarea copacilor si refacerea gardului?
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Problema cu cei doi metri este legat de faptul ca unii copaci sunt în terenul lui și înclinați spre gard pe linia de hotar iar el nu vrea să-i taie.
~ Conținut șters la cerere ~