Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua am avut un credit la ICredit și au trecut 5 ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua am avut un credit la ICredit și au trecut 5 ani de ...

Buna ziua am avut un credit la ICredit și au trecut 5 ani de zile de la contract ,as vrea să știu cum pot sa fac rost de o închidere de cont .Va mulțumesc.
Buna ziua, daca nu ati achitat integral si au trecut mai mult de 3 ani de la ultima plata/ de la declararea scadentei anticipate, trebuie sa obtineti prin instanta prescriptia datoriei,abia atunci datoria va fi stearsa si puteti inchide contul.