Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o casa in coproprietate cu fostul sot.Doresc sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o casa in coproprietate cu fostul sot.Doresc sa donez jumatate ...

Am o casa in coproprietate cu fostul sot.Doresc sa donez jumatate mea nepotului meu.Am nevoie de acordul sotului pentru a face donatia?Multumesc.
Nu aveti nevoie de acordul lui.
Ca sa puteti dona, trebuie sa aveti cota determinata, nu sa fie o proprietate in devalmasie.