avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua!Pe 13 august 2022 copilul a implinit 2 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua!Pe 13 august 2022 copilul a implinit 2 ani,am fost ...

Buna ziua!Pe 13 august 2022 copilul a implinit 2 ani,am fost in ccc,abia cu data de 16.11.2022 m.am angajat.Dupa terminarea ccc,mai eram asigurata medical(cele 3 luni care erau dupa cim)?Nu stiu daca e valabil si dupa terminarea ccc.Si daca cim e activ cu 16.11.2022,de cand apar asigurata medical?Multumesc frumos pt raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:12, 30 Noiembrie 2022
Din 16.11.2022 , figurati ca asigurat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul de munca inceteaza in timpul concediului postnatal. voi beneficia de indemnizatie pentru ccc? sandastoica sandastoica Buna ziua! Din septembrie 2011 am lucrat ca profesoara de limba si literatura romana la un grup scolar dupa absolvirea studiilor de master; luna aceasta am ... (vezi toată discuția)
Ccc edyflo edyflo daca gasesc de lucru inainte de terminarea celor 2 ani de CCC pot beneficia de indemnizatia de 500 lei/ luna pana la terminarea celor 2 ani ? mentionez ca am ... (vezi toată discuția)
Concediu de crestere a copilului dolcepussyc dolcepussyc Buna ziua! Am nascut in urma cu patru saptamani. Sunt in concediul de 126 de zile, care il am pana pe data de 6 aprilie. Trebuie sa depun cererea la angajator ... (vezi toată discuția)