Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara! Am o întrebare dacă într-un dosar penal ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara! Am o întrebare dacă într-un dosar penal iubitul ...

Buna seara! Am o întrebare dacă într-un dosar penal iubitul meu e urmărit penal in personam pentru instigare la șantaj ce înseamnă aceasta? poate sa scape fără pușcărie ? el este doar urmărit penal și persoana care a făcut șantajul e sub control judiciar
Sa își angajeze avocat bun dacă nu vrea sa riște închisoarea.

Se poate orice în astfel de cazuri.
Poate scăpa de închisoare.

Scris din București 2022