avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nu imi da concediu de maternitate(prenatal)Buna seara! ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nu imi da concediu de maternitate(prenatal)Buna seara! Va rog daca puteti raspunde cu o rezolvare la problem ...

Buna seara!
Va rog daca puteti raspunde cu o rezolvare la problem mea
Sunt insarcinata in saptamana 30 si sunt in risc maternal de pe 16.sept
Am vrut acum de la 01.dec sa intru in prenatal si medicul de familie imi spune ca nu mi poate da,ca trebuie sa stau tot in risc doarece medicina muncii mi a facut raport la inceput pe 120 zile.(medicul de la.medicina muncii spune ca pot intra)
Eu trebuie sa nasc pe cca 09.02.2023

Alte discuții în legătură

Indemnizație Andreealinda Andreealinda Bună sunt în concediu creștere copil pana în martie! Între timp sunt însărcinată și urmează sa nasc la Sf lui iulie. La lucru ar trebui sa ma întorc ... (vezi toată discuția)
Concediu risc maternal mela2008 mela2008 Buna ziua. Lucrez intr-o institutie publica, sunt insarcinata in 19 sapt si am beneficiat in ultimele 12 luni de 58 zile concediu medical (intre acestea fiind ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt in ziua 103 de sarcina..am probleme cu sarcina ... Cerabela22 Cerabela22 Buna ziua, sunt in ziua 103 de sarcina..am probleme cu sarcina ..am informat angajatorul ca sunt insarcinata in luna a2a de prin a3a luna am întâmpinat ... (vezi toată discuția)