Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună seara, Dacă o persoană face accident cu ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună seara, Dacă o persoană face accident cu autoturismul ...

Bună seara,
Dacă o persoană face accident cu autoturismul meu personal, este legal ca mie să mi se mărească asigurarea?
Da !
Daca cel care a facut accident cu autoturismul tau personal si polita RCA este pe numele tau si este vinovat, atunci el prezinta obligatoriu polita RCA a masinii, iar din polita RCA se platesc daunele celui pagubit. Deci automat tie ti se va mari data viitoare cand se va prelungi.