avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Tatăl meu (momentan decedat), a fost ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Tatăl meu (momentan decedat), a fost membru de ...

Bună seara! Tatăl meu (momentan decedat), a fost membru de sindicat. Acum, sindicatul se desființează. Eu ar trebui să primesc o cotizație în urma desființării sindicatului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:57, 5 Decembrie 2022
Depinde de prevederile din statutul sindicatului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cotizatie sindicat conete conete sunt membru de sindicat la o societate privata ,mi se opreste cotizataia pe statul de plata. Pot sa schimb asta sau este obligatoriu. Daca ma retrag din ... (vezi toată discuția)
Retragere din sindicat catalinstefan2 catalinstefan2 Sunt functionar public in cadrul unei Primari. Începând cu data de 01.01.2012 am facut cerere de retragere din sindicat urmând să m-ă înscriu in alt ... (vezi toată discuția)
Ajutor de inmormantare de la sindicat iolanda15 iolanda15 Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti ce pot face in urmatoarea situatie: Sunt membru de sindicat inca de la fondarea Sindicatului(anul 2004)reprezentativ la ... (vezi toată discuția)