avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua, un pensionar cu gradul II invaliditate ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua, un pensionar cu gradul II invaliditate poate beneficia ...

Buna ziua, un pensionar cu gradul II invaliditate poate beneficia de permis auto pentru persoane cu handicap? Handicapul nu este locomotor, pensionarul nu necesita modificarea autoturismului.
Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto persoane cu handicap Doriinn Doriinn Buna ziua O persoana cu handicap de gradul I permanent ca sa poata beneficia de scutirile de taxe pentru inmatricularea unui autoturism modificat pt. persoane ... (vezi toată discuția)
Sprijin pentru persoane cu dizabilitati pop sorin pop sorin Buna ziua Leguitorul a uitat, din nou, de persoanele cu handicap si ma refer la legea nr. 9/2013, art. 8 precum si legea 448/2006. Cu alte cuvinte, o ... (vezi toată discuția)
Cod fiscal-scutire taxa auto am handicap locomotor mediu(picior ... Ionel vranceanu Ionel vranceanu Cod Fiscal-scutire taxa auto Am handicap locomotor mediu(picior drept amputat)autoturism proprietate modificat pentru handicapul meu(accelerație pentru ... (vezi toată discuția)