Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Evacuare părinte violent
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Evacuare părinte violent

Bună ziua. mă numesc bogdan am 24 de ani
Parinti mei sunt divorțați de 15 ani tatal meau este un om gelos , alcolic , violent fiarte violent cu mama a avut multe cereri la politie ordin de restricti etc
Acum mama mea a murit acum 7 luni din vina cancerului . Dar tatal meau acum tot alcolic este și nebun uneori nu realizează ce spune spune aberati etc

Eu vreau să il dau afara din casa moștenită de mama pentru că imi face viata un calvar
Vreau să stiu dacă reusesc pentru că voi duce o luptă grea cu razbunari , geamuri sparte la casă și , razbunari pe masini
Asta cu ,,bun propriu" o spuneti dvoastra! Asa pare, dar pe ce va bazati, ati vazut extrasul de carte funciara?!
Nu spun eu, spune utilizatorul f clar.
Poate sunt eu...., evit termenul, dar de unde i-ati pus in gura asta cu ,,bun propriu"? Din exprimarea ,,casa moștenită de mama"?!
fiind mostenita de mama, e bun propriu al acesteia ( ca o fi unic mostenitor sau nu), cert e ca nu e bun comun cu barbat-su si fiind divortati, nici nu a mostenit-o.