avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1943 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum pot demonstra dreptul de propietate al gardului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum pot demonstra dreptul de propietate al gardului despartitor ...

cum pot demonstra dreptul de propietate al gardului despartitor intre propietatea mea si a vecinului? de unde se poate obtine un document care sa ateste ca gardul meu este construit pe propietatea mea?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:54, 19 Ianuarie 2023
Daca e la dvs in curte, e proprietatea dvs cu cadastru dovediti si actul de proprietate ca e pe proprietatea dvs si nu pe hotar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tulburare de posesie tnik tnik Buna ziua tuturor. Situatie: propietate (casa la tara), cadastrata, intabulata, tot OK la litera legii.O latura a propietatti (curtii) care formeaza ... (vezi toată discuția)
Probleme vecini marius2t marius2t buna ziua!! Ma numesc X, am nevoie de cateva informatii.Am o problema cu un vecin intr-o zona pe langa Sibiu, unde cu un kg e branza si un miel se inchid ... (vezi toată discuția)
Problema cu vecin: gard,hotar,despartire proprietati Croos Croos Buna ziua,care ar fii procedura in urmatoarea situatie: in anul 2006 vecinul meu darama gardul construit de bunicii mei ce desparte proprietatile noastre fara ... (vezi toată discuția)