Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzare casa - preț neserios
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzare casa - preț neserios

Aș dori să mă ajutați cu ceva informații legat de prețul neserios și vânzarea unei case.

Dețin o mică cabana într-un sat din Mureș cu 400m de teren pe care aș vrea să o vând.

Cabana nu are acces la stradă se face printr-o curte comună, nu are apă, în interior nu este finalizată, iar pe exterior au început sa apară semne de degradare.

Prețul pe care am convenit cu un potențial client este de 7.000 euro, doar că notarul la care am fost nu dorește să ne facă actele deoarece suma este prea mică.

Terenul și cabana încadrându-se la peste 20k euro ca preț pe zona respectivă.

Am cerut informații sau soluții în acest caz, dar a zis că nu mă poate ajuta.

Chiar nu există nici o soluție?
Faceți un împrumut de 7000 de euro garantat cu cabana.Garanția este serioasa mai mult decât acoperită de prețul zonei care este de peste 20000 euro.Faceti actele imprumutului la notar.
mitabiciclista, utilizator