Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... intr-un bloc pot exista calorimetre clasice si radio ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

intr-un bloc pot exista calorimetre clasice si radio in acelasi ...

intr-un bloc pot exista calorimetre clasice si radio in acelasi timp?jumatate din apartamente si-au pus calorimetre radio iar cealalta jumatate a ramas cu cele vechi fiind considerati ca neconectati si fiind pusi sa plateasca caldura la pausal. Este corecta aceast situatie?
Dragoshoratiu, utilizator
Obligativitatea contorilor de energie termica cu transmisie radio are termen limita 2027.
"În orice caz, contoarele și repartitoarele de costuri pentru energia termică deja instalate, care nu pot fi citite de la distanță, vor trebui modernizate sau înlocuite, astfel încât să poată permite acest lucru, până la 1 ianuarie 2027."
www.avocatnet.ro/articol_558...