Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Părinții mei vor sa facă testament pentru mine și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Părinții mei vor sa facă testament pentru mine și fratele ...

Părinții mei vor sa facă testament pentru mine și fratele meu Pt fiecare câte o casa .Noi frății avem copii.Ce se întâmpla dacă spre exemplu eu mor înaintea părinților mei?
Testamentul dvs devine caduc.
Va trebui sa își refacă testamentul, poate ce v-ar fi dat dvs, vor sa lase la nepoți.