Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vreau sa cumpăr o garsionera,actualul proprietar a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vreau sa cumpăr o garsionera,actualul proprietar a înștiințat ...

Bună. Vreau sa cumpăr o garsionera,actualul proprietar a înștiințat prin executor chiriașul ca,în 30 de zile sa paraseasca imobilul si sa predea cheile. Întrebarea mea este,dacă el refusa sa plece și eu cumpăr garsionera am ceva obligații fata de el ?? Sau pot sa îl dau afară?? Adică sa ii pun lucrurile în drum și sa schimb încuietoarea. Știu ca suna dur,dar dacă nu vrea sa se conformeze nici la înștiințare......
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri
Sau pot sa îl dau afară?? Adică sa ii pun lucrurile în drum și sa schimb încuietoarea.

Nu. Lăsați executorul să-și facă treaba, proprietarul trebuie să rezolve problema, nu dvs.
Sau plătiți alt executor dacă al proprietarului nu reușește să îl evacueze.