avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vreau sa cumpăr o garsionera,actualul proprietar a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vreau sa cumpăr o garsionera,actualul proprietar a înștiințat ...

Bună. Vreau sa cumpăr o garsionera,actualul proprietar a înștiințat prin executor chiriașul ca,în 30 de zile sa paraseasca imobilul si sa predea cheile. Întrebarea mea este,dacă el refusa sa plece și eu cumpăr garsionera am ceva obligații fata de el ?? Sau pot sa îl dau afară?? Adică sa ii pun lucrurile în drum și sa schimb încuietoarea. Știu ca suna dur,dar dacă nu vrea sa se conformeze nici la înștiințare......
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 17:18, 11 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sau pot sa îl dau afară?? Adică sa ii pun lucrurile în drum și sa schimb încuietoarea.

Nu. Lăsați executorul să-și facă treaba, proprietarul trebuie să rezolve problema, nu dvs.
Sau plătiți alt executor dacă al proprietarului nu reușește să îl evacueze.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evacuare fost proprietar karina_35 karina_35 Buna ziua! Va adresez si eu o intrebare pentru ca sunt intr-o situatie pe care nu am mai intalnit-o (nici macar in discutiile dvs). Am cumparat o casa in 15 ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare-cumparare garsoniera Iuliya Iuliya Buna ziua! Vreau sa cumpar o garsoniera,am facut precontract si pe data de 4.02.11,facem contractul..avand limita sa incehiem totul,conform ... (vezi toată discuția)
Am gasit un mic spatiu comercial de vinzare ieftin dar cu o problema! ninaniculina ninaniculina As dori sa cumpar un mic spatiu comercial de la o doamna mai in virsta, pretul este convenabil doar ca spatiul este ocupat de o firma care a avut contract de ... (vezi toată discuția)