Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuzare marire salariala de catre angajat!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuzare marire salariala de catre angajat!

Buna ziua! Firma la care lucrez , fiind obligata de noile directive, a decis sa ne mareasca salariul cu 150 lei ( adica de la 3300 la 3450 lei BRUT). Aceasta marire nu face decat sa ne ajute sa pierdem anumite beneficii, cum ar fi abonamentul de transport care in momentul de fata este gratuit, si nu ne aduce nici un banut in plus in buzunar. Noi ca si angajati am decis sa refuzam aceasta marire. Avem dreptul? Cum ar trebui sa procedam? Multumesc anticipat!
AndreeaPFA, utilizator
Aveti dreptul sa refuzati ...puteti mentiona pe acel act aditiona..refuz semnarea acestuia ..altceva nu puteti face.