Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum se transmit documentele intre dgaspc- uri in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum se transmit documentele intre dgaspc- uri in Bucurest ? In ...

Cum se transmit documentele intre dgaspc- uri de sector in Bucuresti ?

In cazul unei executari silite art.913 cpp , pv incheiat de executor cu dgaspc sector 3 , nu este de gasit la dgaspc 6 , acolo unde locuieste acum minorul . Dupa mai mult de 3 luni ,si doar dupa demersurile personale :telefoane , petitii , mailuri , cele doua institutii se acuza intre ele - una spune ca ea a trimis pv , cealalta ca nu a primit pv .
Aceste institutii de "protectie a copilului " nu dispun de proceduri clare de transmitere a documentelor de o importanta majora ?
Cum pot afla cine este de vina pentru aceasta intarziere de deschidere a actiunii in instanta ?

titinad, utilizator