Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Problema Admiterii la Scoala de Agenti de Politie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Problema Admiterii la Scoala de Agenti de Politie

Ziua Buna.
Am si eu o nedumerire.
Am 22 de ani, si as dori sa ma inscriu la Scoala de Agenti - Vasile Lascar Campina, insa ma da inapoi media la purtare.
Aceasta fiind 8.75 , in conditiile in care trebuie minim 9.
Oare se poate face ceva? Oare exista vreo sansa? Ciudat criteriul acesta, sa fiu clasificat pe viata* pentru cateva absente, tinand cont de rezultatele bune obtinute pe partea educationala, intrucat media la purtare din timpul liceului nu exprima calitatile/abilitatile intelectuale ale unui individ.

Tin sa precizez ca intre timp am dobandit si studii superioare.
Iar cat despre bacalaureat, l-am promovat acum 3 ani, cu media de 8.90.
Mi se pare absurd faptul ca un fost infractor ( reabilitat ) poate intra in sistem, iar eu sa nu pot din cauza unor absente datorate sportului pe care il practic la nivel European.

Oare se poate face ceva?
Stima!
MrElly, utilizator
Nu cred ca mai puteti face ceva, dar incercati printr-un memoriu adresat MAI.
Cornel Vasile, Consilier juridic