Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Sunt agajată într-un spital de stat, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Sunt agajată într-un spital de stat, încadrată ...

Bună ziua! Sunt agajată într-un spital de stat, încadrată ca asistent medical debutant, din aprilie anul trecut. Am depus la RUNOS o cerere pentru schimbarea încadrării în asistent medical generalist, urmând sa ne cheme la un examen pentru promovare(suntem mai multe fete). Cei de la birou ne amână de câteva luni, trecând și perioada maximă de un an de zile. Spun că nu au timp. Ce putem face în acest sens? Deja au început să râdă de noi. Câțiva lei în plus contează pentru fiecare.
Nu la RUNOS se depune cererea , ci la registratura insitutiei ca sa ia la cunostinta mai intai conducerea spitalului.
Cornel Vasile, Consilier juridic

Cornel Vasile a scris:

Nu la RUNOS se depune cererea , ci la registratura insitutiei ca sa ia la cunostinta mai intai conducerea spitalului.

Da, la secretariat am depus.
Examenul de promovare în grade sau trepte profesionale se poate organiza trimestrial, semestrial sau anual, în funcție de decizia conducătorului autorității ori instituției publice.