Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Născut Noiembrie 1950 M-am pensionat în Martie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Născut Noiembrie 1950 M-am pensionat în Martie 2001.pensie ...

Născut Noiembrie 1950 M-am pensionat în Martie 2001.pensie de handicap gradul 3.Dupa pensionare am mai lucrat 10 ani cu contract de munca și în fiecare an mi sa recalculat pensia la cererea mea As dorii sa știu dacă pentru acei 10 ani primesc puncte de stabilitate .Va mulțumesc !Doresc sa adaug ca la data pensionarii aveam o vechime in munca de 32 ani
oagaioan@gmail.com, utilizator
Nu există pensie de handicap. Reveniți cu lămuriri să se înțeleagă despre ce este vorba.
Indiferent ce grad de handicap ați avut, aveați dreptul la muncă de 8 ore.

Și nu confundați HANDICAPUL cu INVALIDITATEA.
N-ați precizat nici câți ani aveți lucrați în total.
Dapix, utilizator