Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua Imi puteti va rog spune , dupa contestatia ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua Imi puteti va rog spune , dupa contestatia la executare ...

Buna ziua

Imi puteti va rog spune , dupa contestatia la executare ptr aplicarea beneficiilor zilelor compensatorii ptr o pedeapsa din 2014- 2016 in vederea micsorarii restului de zile si verificarea stari de recidiva in raport cu fiecare infractiune in parte ( fiind 5 fapte care dupa aplicarea beneficiilor zileler compesatorii numai prima fapta este in stare de recidiva ) deoarece ptr celelalte fapte care numai sunt in recidiva s au aplicat limitele de pedeapsa au fost aplicate in alte limite decat cele prevazute de lege.

1.Cererea sa respins cu drept de contestatie in 3 zile . Vrem sa facem recurs in casatie ? Se poate ?
Trebuie sa facem contestatie si dupa aceea recurs in casatie ?
Aveti experienta in dosare asemanatoare ?

2.De asemenea as dori sa intreb daca putem face revuzire pe motiv ca procuroarea care a fost in dosarul fiului meu , a fost controlata de Inspectia Judiciara si ptr ca nu sa abtinut la 13 dosare printre care si a fiului meu a primit advertisment . La cateva zile dupa primirea advertismentului a cerut sa iasa la pensie ..

Putem face revizuire pe acest motiv

Va rog frumos sa imi raspunde ti fara sa ma criticati . Nu am timp de critici . Stiu ca a gresit nu pot repara gresela facuta in schimb incerc sa il ajut

Multumesc anticipat

katyte009, utilizator