Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poate fi suspendată cercetarea disciplinară, in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poate fi suspendată cercetarea disciplinară, in cazul depunerii ...

Poate fi suspendată cercetarea disciplinară, in cazul depunerii unei plangerii penale, de angajat, pentru același fapte pentru care se face cercetarea disciplinară?
Angajatul sau angajatorul depune plangere penala?
Angajatul. Pentru abuz in serviiciu si trafic de influență.

Cornel Vasile a scris:

Angajatul sau angajatorul depune plangere penala?

Nu suspenda cercetarea disciplinara ... daca angajatorul ar fi depus plangerea, atunci se putea suspenda cervcetarea disciplinara.