Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. Avem o mica (mare) problema cu cablurile ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. Avem o mica (mare) problema cu cablurile aeriene ...

Bună ziua. Avem o mica (mare) problema cu cablurile aeriene de joasa tensiune ce trec prin fata proprietății și vrând nevrând printre crengile unui nuc care a fost ciuntit de nenumăratele ori de către cei de la e.on distribuție. Ultima dată după o furtună a căzut unul din cele 4 fire cu flacăra de rigoare și după multe telefoane date la distribuitor fara rezultat am rezolvat prin intermediul ISU. Întrebarea mea este: cei de la e.on nu ar putea să schimbe firele cu altele izolate sau torsadate? Ce se poate face in acest caz ? Când i-am întrebat pe muncitori au început să râdă. Nucul e acolo de 55 de ani și nu avem voie să-l tăiem. Mulțumim.
Firele se pot schimba, contracost. problema este cine plateste. Toaletarea nucului este o solutie acceptabila ca pret.