avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Detin o masina import germania cu contract de vanzare ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Detin o masina import germania cu contract de vanzare intre neamt ...

Detin o masina import germania cu contract de vanzare intre neamt si mine. I-am scos nr rosii si am circulat cu ea toata pandemia cu nr. rosii.

Mentionez ca nu i-am facut RAR-ul si nici nu am impus-o la finante deoarece nu aveam de gand sa ii fac numere negre.

Acum as dori sa vand aceasta masina. Cum pot sa o fac legal?
Va trebui sa platesc impozit pentru o masina neinmatriculata cu numere rosii in cazul unei vanzari?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 18:42, 28 Iulie 2024
dvs veti vinde o masina neinmatriculata si neidentificata de RAR.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nr rosii itp expirat silviutza4u silviutza4u Buna ziua! Un prieten de-al meu si-a cumparat o masina de la un individ din Bucuresti care o aduse-se din Germania pe rampa fara numere,ITP sau Rca ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare masina din germania mateimirela74 mateimirela74 as dori sa ma lamuriti cu un lucru.sotul meu a cumparat o masina adusa din germania dar masina era fara numere .acte am avut doar actu de vanzare cumparare ... (vezi toată discuția)
Schimb de masini cu contracte facute si nerespectate bdg1984 bdg1984 Am facut un schimb de masini.. persoana cealalta a vrut sa facem schimbul.. masina mea avea scoase 2 randuri de nr. rosii, si neinmatriculata in Romania, ... (vezi toată discuția)