Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Detin o masina import germania cu contract de vanzare ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Detin o masina import germania cu contract de vanzare intre neamt ...

Detin o masina import germania cu contract de vanzare intre neamt si mine. I-am scos nr rosii si am circulat cu ea toata pandemia cu nr. rosii.

Mentionez ca nu i-am facut RAR-ul si nici nu am impus-o la finante deoarece nu aveam de gand sa ii fac numere negre.

Acum as dori sa vand aceasta masina. Cum pot sa o fac legal?
Va trebui sa platesc impozit pentru o masina neinmatriculata cu numere rosii in cazul unei vanzari?
dvs veti vinde o masina neinmatriculata si neidentificata de RAR.