Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In primul rand imi cer scuze daca gresesc aici. sunt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In primul rand imi cer scuze daca gresesc aici. sunt cetatean ...

In primul rand imi cer scuze daca gresesc aici. sunt cetatean turc si am preaprobare de la banca unicredit. Am gasit imobilul doar ca fiind ca cetatean turc nu pot sa cumpar o casa cu teren in romania. Intrebarea mea este felul urmator . Pot sa arat firma mea ca un garant pentru creditul meu de ipotecar ? si arat proprietate pe numele persoana juridica? Sau o persoana juridica poate fi garant pentru o persoana fizica?
Buna ziua, puteti cumpara constructia ca persoana fizica si terenul pe firma. Pentru mai multe detalii este necesara o analiza mai ampla a situatiei dvs.